Зміст статті
Лендінг — це важливий рекламний канал, який дозволяє бізнесу отримувати заявки одразу після запуску. Його особливість полягає в тому, що він не потребує багато часу та зусиль на розробку. Достатньо тижня, щоб зробити прототип сайту та зібрати landing page на конструкторі. У статті розберемося, що таке лендінг, з яких блоків він складається, якому бізнесу потрібен, у чому відмінність лендінгу від сайту.
Що таке лендінг
Лендінг пейдж (Landing page) — це односторінковий сайт, який «продає» один товар або одну послугу. Це сайт-вітрина, головним завданням якого є вигідно презентувати переваги продукту та перетворити відвідувача сайту на покупця. Для цього потрібно грамотно та виважено описати товар, розказати чи показати, як його використовувати, переконати читача, що саме цей продукт або послуга зможе задовольнити його потреби.
Лендінг — сайт, який розробляють спеціально для залучення платного рекламного трафіку через контекстну рекламу Google Ads. Цю рекламу ви можете бачити на перших місцях на сторінці з результатами пошуку.
Лендінгова сторінка переслідує 2 мети: зробити так, щоб читач, який має потребу, зрозумів, що зможе її закрити з поміччю вашого продукту, та переконати покупця купити товар чи заказати послугу саме у вашій компанії.
При створенні односторінкових сайтів важливо дотримуватись правила: «Один товар — один лендінг». Непотрібно продавати на одному сайті й нерухомість, і послуги з пошуку роботи за кордоном, навіть якщо ви дійсно займаєтесь і тим, і іншим. Також непотрібно розміщувати на односторінковому сайті багато товарів однієї групи. Наприклад, якщо ви продаєте одяг, для цього краще створити інтернет-магазин.
Зміст тексту для лендінгу залежить від цільової аудиторії проєкту. Розберемо на прикладах.
Приклад 1.У вас стартап, і ви плануєте масштабувати бізнес через франшизу. Про вас ще ніхто не знає, тому побудувати продажі за рахунок бренду не вийде. Скоріш за все вашою цільовою аудиторією будуть люди, які планують відкрити бізнес, які шукають додатковий дохід, але ще не розуміють, чим вони хотіли б займатися. Тобто ваші клієнти — це холодна та тепла аудиторія. Вони ще не сформували чіткої потреби. Вони не шукають власне франшизу. Вони шукають спосіб заробляти.
Наше завдання — показати на односторінковому сайті, що це можливо з допомогою вашої франшизи. Спочатку ми повинні переконати читача, що цей спосіб розв’язувати проблеми (бізнес по франшизі) для нього прийнятний, а вже потім розповідати, чому він повинен купити саме вашу франшизу.
Приклад 2. Ви робите ремонти під ключ. Ваш клієнт вже сформував потребу — йому потрібен ремонт, він лише шукає компанію, яка зможе максимально реалізувати всі його задуми за прийнятною ціною і в найкоротші терміни.
Нам вже непотрібно на лендінгу переконувати читача, що йому потрібен ремонт. Нам потрібно йому показати, що ваша компанія зробить його найкращим чином. Аудиторія зі сформованими потребами називається гарячою. Принципи складання тексту для лендінгу для холодної та гарячої аудиторії кардинально різні.
Відмінність лендінгу від звичайного сайту
Лендінг — сторінка, яка спеціально створюється для запуску рекламної кампанії. Її мета — продати один товар або одну послугу. Чим лендінг відрізняється від звичайного багатосторінкового сайту, окрім кількості сторінок? Розберемось у цьому питанні.
Які види багатосторінкових сайтів бувають:
- Корпоративний сайт.
Він існує паралельно з лендінгом. І якщо на останньому ми продаємо одну послугу, то корпоративний сайт — це візитка бізнесу. На ньому ми знайомимо читачів з компанією, розповідаємо про всі послуги, показуємо виробництво (якщо це сайт промислової компанії). На такому сайті кожна послуга може бути розкрита на окремій сторінці. Зазвичай корпоративний сайт складається з таких сторінок: головна, послуги, ціни, про компанію, контакти, блог (не завжди).
Корпоративний сайт переслідує іміджеві цілі. Він працює на просування бренду, формування громадської думки, просування послуг компанії в органічній видачі в пошукових системах (при наявності блогу).
Приклади корпоративних сайтів:
Монобанк
Водафон Україна
Кондитерська фабрика Рошен
- Інтернет-магазин.
Інтернет-магазин — це багатосторінковий сайт з каталогом товарів чи послуг, які можна прямо тут придбати. Його відмінність від лендінгу полягає в тому, что у інтернет-магазинах продається багато різноманітних товарів на відміну від односторінкового сайту.
Приклади інтернет-магазинів:
- Інформаційний сайт.
На інформаційному сайті нічого не продається. Це майданчик, на якому розміщуються інформаційні пізнавальні статті. Монетизація таких проєктів відбувається шляхом розміщення реклами та партнерських посилань.
Інформаційні сайти не рекламують в Google Ads. Їх мета — залучити якнайбільше безкоштовного органічного трафіку з пошуку. Для цього використовують SEO.
SEO — це комплекс дій власника сайту чи спеціаліста з просування, які спрямовані на покращення видимості сторінок сайту у пошукових системах. Це можуть бути заходи технічного характеру та робота з контентом.
Приклади інформаційних сайтів:
Сайт про виховання дитини
Всеукраїнська енциклопедія тварин
- Сайт-портфоліо.
Сайти-портфоліо створюють спеціалісти, яким потрібно розмістити та показати свої роботи: фотографи, копірайтери, майстри, які виробляють меблі, модельєри тощо. Такі сайти ще називають візитками. Мета такої сторінки — презентувати свої послуги потенціальним замовникам. Якщо лендинг пейдж — це магазин одного товару, то сайт-візитка — це вітрина, де наочно можна подивитися на результат робіт спеціаліста і прийняти рішення про співпрацю.
Приклади сайтів-портфоліо:
Сайт-портфоліо студії фотографії
мій сайт-портфоліо копірайтера.
- Медіа, сайт новин, портали.
Це інтернет-видання, головною метою яких є оперативне розміщення актуальних новин. Сайти новин можуть бути як окремими порталами, які існують лише в інтернеті, так і представництвами відомих телеканалів.
Приклади сайтів новин та інтернет-порталів:
Сайт новин TSN
Інтернет-журнал про домашніх тварин
Портал про космос
- Агрегатор, сайт оголошень, маркетплейс.
Агрегатори — це сайти, які збирають якусь інформацію (наприклад, оголошення про продаж нерухомості або дані компаній, які займаються ремонтами) з різних джерел і агрегують її на одній сторінці.
Продаж нерухомості
Найбільший маркетплейс України
Сайт оголошень OLX
Ще одна важлива відмінність лендінгу від звичайного сайту в інтернеті полягає в тому, що більшість лендінгів існують обмежений час (час рекламної кампанії), тоді як багатосторінкові сайти створюють з довгостроковими цілями.
Для чого потрібен Landing page
З якою метою створюють лендінги? Вище я вже писала, що односторінкові сайти переслідують за мету продаж однієї послуги чи одного товару, але це не завжди так. Дороговартісні товари та товари з довгим циклом продажу важко продавати з першого дотику (а в деяких випадках взагалі неможливо), тому на сайті розміщують заклик отримати консультацію. В такому випадку завдання лендінга — отримати контакти, завдання менеджера з продажу — довести відвідувача сайту до купівлі.
Розглянемо, які ще цільові дії для односторінкових сайтів використовують при розробці лендінга:
- Прямий продаж товару чи послуги. Зазвичай використовується рідко при продажу на лендінгу недорогих товарів чи послуг з коротким циклом прийняття рішення або при таргетуванні на гарячу цільову аудиторію. Сюди також можна віднести продаж святкових товарів (наприклад, великі м’які ведмеді до 8 березня).
- Реєстрація на безкоштовний курс, семінар чи тренінг. Безкоштовна подія — перший елемент воронки продажу. Лендінг використовують, щоб зібрати ліди, зацікавлених темою курсу, щоб на вступній лекції чи ознайомчому семінарі продавати місця на основний платний курс. В такому випадку зазвичай створюють 2 лендінги: міні-лендінг для залучення лідів на безкоштовну подію та звичайний лендінг для реклами основного курсу.
Нижче наведено приклад головного екрану такого односторінкового сайту. На лендінгу ми запрошуємо читачів відвідати безкоштовний семінар з дезінфекції, а на самому семінарі викладач «продає» засоби для дезінфекції.
- Запрошення отримати консультацію. Це найпоширеніша цільова дія серед односторінкових сайтів, які створюються у сегменті B2B. Ми не пропонуємо клієнту одразу купити товар чи замовити послугу на лендінгу, а запрошуємо його на безкоштовну консультацію. Це робиться з метою поширення впізнаваності компанії чи експерта або для дороговартісних товарів з довгим циклом прийняття рішення.
Нижче наведено приклад першого екрану лендінгу керуючої компанії, яка прагне залучити інвестиції. На сайті ми пропонуємо відвідувачам залишити заявку, щоб дізнатися умови чи отримати консультацію, тому що розуміємо, що на прийняття рішення про інвестиції людині потрібен час.
- Підписка на ознайомчий період на програми, сервіси, розсилку освітніх матеріалів. Ця дія розрахована на те, що підписник після закінчення безкоштовного періоду продовжить підписку на платній основі.
- Пошук персоналу. Лендінги під цю послугу замовляють компанії, які постійно знаходяться у пошуку кваліфікованих та мотивованих кадрів. Наприклад, агенції нерухомості, які завжди потребують нових агентів.
Приклад тексту для лендінгу для залучення кадрів у агенцію з нерухомості.
Лендінг — це один з варіантів залучення клієнтів, але не кожному бізнесу він потрібен.
Наведемо приклади, для яких ніш актуальні інші засоби просування:
- інтернет-магазини;
- промислові компанії, які одержують значну частку замовлень через тендери;
- послуги, для яких геолокаційна складова є дуже важливою (майстри, яких люди шукають в безпосередній близькості до дому — майстер з виготовлення ключів, ремонту одягу чи взуття, репетитор, нотаріус та ін.);
- рідкі та дороговартісні товари з низькою кількістю запитів у пошукових системах (вузькоспеціалізоване промислове обладнання, медичне обладнання).
Краще за все на односторінкових сайтах, приклади яких ми навели вище, продаються товари чи послуги з найвищим попитом, які приносять компанії левову частину прибутку.
Види лендінгів та приклади
Вище ми розглянули види лендінгів за цільовою дією. У цьому розділі розберемося, які бувають лендінги в залежності від типів товарів чи послуг, які продаються на ньому.
Товарний лендінг
Товарний лендінг — це якнайпоширеніший вид односторінкових сайтів. Його назва говорить сама за себе. На такому сайті ми продаємо товари. Це можуть бути іграшки, велосипеди, будинки, автівки, побутові речі, техніка, будь-що.
Приклад лендінга по продажу обладнання для салонів краси, сегмент B2B (Business to business).
Лендінг онлайн-курсу
Односторінкові сайти створюють для продажу онлайн-курсів, які проходять за розкладом, курсів у форматі відеозаписів (продаж здійснюється безпосередньо зі сторінки лендінгу), курсів в офлайні.
Приклад лендінгу для продажу відеокурсів про ремонт квартир.
Лендінг пейдж для продажу послуг
Просування послуг в інтернеті через лендінг — найбільш актуальний рекламний канал для більшості бізнесів. На односторінкових сайтах можна продавати освітні, адвокатські послуги, послуги архітектора, інженера, будівельника та інші. Як цільові дії використовують комбіновані варіанти: від безкоштовної консультації на головному екрані до прямого продажу послуги у кінці лендінгу.
Приклад лендінгу послуги по розміщенню реклами.
Односторінковий сайт для просування компанії чи експерта
Лендінги компаній створюють як іміджеві (для формування і просування бренду), так і для продажу окремого товару чи послуги. Односторінкові сайти для експертів призначені для продажу послуг спеціаліста через власний бренд.
Приклад сайту для приватного рієлтора.
Міні-лендінг для тестування гіпотез
Якщо ви маєте кілька гіпотез просування (різне позиціювання, різна цільова аудиторія, формат спілкування тощо), ви можете створити кілька міні-лендінгів, запустити рекламу та перевірити, який метод працює краще.
Структура односторінкового сайту
Тексти для односторінкових сайтів складаються з наступних блоків: дескриптор, головний екран, кнопка CTA (Call to action — заклик до дії), оффер, блок з перевагами продукту, блок з перевагами компанії, відгуки, фото і відео, які ілюструють, як користуватися товаром, фото команди, якщо це лендінг компанії, контакти з мапою, де вказана локація офісу, посилання на соціальні мережі компанії, якщо є, фотографії до та після, якщо продаємо послуги, де результат можна показати, кейси, квізи та інші.
Розберемо склад головних блоків лендінгу, та покажемо приклади сторінки з цими блоками.
Головний екран
Головний екран односторінкового сайту складається з таких частин:
- Дескриптор.
Коротке речення, у якому описується основна суть пропозиції. Розміщується біля логотипа компанії. - Логотип, контакти.
Адреса, телефони, посилання на соціальні мережі, кнопка запису на консультацію тощо. - Оффер.
Заголовок та підзаголовок сайту. 1-2 речення, у якому потрібно розповісти, що ми пропонуємо і чому це потрібно купити у нас. - Булліти.
3-4 короткі фрази з основними перевагами. Це необов’язковий елемент лендінгу, багато односторінкових сайтів не містять буллітів на першому екрані. - Кнопка-заклик до дії (CTA).
Приклад головного екрану лендінгу по продажу установки коронок з цирконію для стоматологічної клініки.
Блок переваг продукту
У цьому блоці потрібно переконати читача, що саме з цим продуктом він розв’яже свої проблеми, розповісти, як саме товар чи послуга може бути йому корисною, показати, як можна користуватися товаром, який результат отримає споживач, що замовив послугу.
Нижче наведений уривок з тексту для лендінгу студії лазерної епіляції. У цьому блоці описується, який результат отримає клієнт, якщо скористається послугами студії.
Оффер
Блок з оффером — це та частина лендінгу, у якій ми розказуємо, що саме ми пропонуємо та чим ми займаємось взагалі. У прикладі оффер компанії, яка надає будівельну техніку в оренду.
Блок переваг компанії
У цьому блоці ми переконуємо читача, що саме з нашою компанією він задовольнить свої потреби. Для того, щоб написати текст для цієї частини, потрібно провести маркетинговий аналіз та віднайти сильні конкурентні переваги компанії.
Приклад блоку переваг компанії, яка будує каркасні будинки.
Соціальні докази
Соціальні докази — це все те, що викликає довіру до вашої компанії, а сами відгуки, фотографії, публікації в ЗМІ, інтерв’ю та інше. Краще розміщувати свої справжні відгуки. Якщо ви опублікуєте вигадані відгуки, це може спричинити зворотний ефект. Те, що мало викликати довіру до компанії, працюватиме проти вас.
Заклик до дії
Сюди відносяться кнопки с закликами придбати товар, замовити послугу, отримати консультацію.
Приклад заклику до дії для детейлінг-студії.
Команда
Познайомте читача з командою вашої компанії, якщо це доцільно у вашій ситуації. Це актуально для медичної та освітньої сфери, сфери краси і т.д. Важливо не лише показати обличчя компанії, але й описати досвід та чим займається людина.
Приклад, як можна реалізувати такий блок на лендінгу, показаний нижче.
У статті ми розібралися, що таке лендінг, з яких частин він складається і кому потрібен. Якщо ви бажаєте отримати якісного «продавця» для вашого бізнесу, який працює цілодобово та підвищує ваші продажі навіть тоді, коли ви спите, замовте текст для лендінгу у копірайтера.
Часті питання
Як створити лендінг пейдж?
Процес створення односторінкового сайту складається з кількох етапів:
- Маркетинговий аналіз.
Вивчення пропозиції та конкурентів. Пошук конкурентних переваг. Створення концепції та головної ідеї лендінгу. - Розробка структури.
Розмітка основних блоків лендінг пейдж. - Написання тексту для лендінгу.
Заповнення структури змістом. - Створення дизайну.
- Верстка.
- Створення та запуск рекламної кампанії.
Кому потрібен лендінг?
Лендінг потрібен бізнесу, який продає товари та послуги в інтернеті. Це торгові та промислові підприємства, приватні майстри, експерти.
Що таке сайт-вітрина?
Сайт-вітрина — це інша назва лендінгу. Це односторінковий сайт, який є вітриною для одного товару чи послуги.
Скільки коштує лендінг?
Ціна розробки лендінгу під ключ коштує від 5 000 гривень. Вартість односторінкового сайту залежить від дизайну (індивідуальний чи на типових блоках конструктору), складності теми, компанії, яка займається його розробкою.
Є питання? Напишіть мені у мессенджер